تاریخ انتشار : سه شنبه 10 اسفند 1400 - 11:34
کد خبر : 290

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب در سخرانی  عید مبعث :

امروز اوکراین قربانی بحران‌سازی آمریکاست/ طرفدار توقف جنگ در اوکراین هستیم

امروز اوکراین قربانی بحران‌سازی آمریکاست/ طرفدار توقف جنگ در اوکراین هستیم

به گزارش نسیم شیراز،به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب در سخنانی به مناسبت عید مبعث رسوال الله فرمودند: اسلام همه آحاد بشر را به عقلانیت، گسترش آن و تزکیه دعوت می کند. بعثت رسول اکرم اسلام چیزی را محقق کرد که محال به نظر می رسید. بعثت پیامبر

به گزارش نسیم شیراز،به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب در سخنانی به مناسبت عید مبعث رسوال الله فرمودند: اسلام همه آحاد بشر را به عقلانیت، گسترش آن و تزکیه دعوت می کند. بعثت رسول اکرم اسلام چیزی را محقق کرد که محال به نظر می رسید. بعثت پیامبر از مردم به شدت نادان، لجوج و بی هدف دوران جاهلیت، امت با فضیلت و متحدی را ساخت.

ایشان اظهار کردند در کمتر از ۲۰ سال از بعثت پیامبر، همین امت آوازه جهانی پیدا کردند. روز مبعث بزرگترین هدیه عالم به برترین بنده خدا اعطا شد. اگر ما میان ارزش‌های فراوان اسلام فقط دو ارزش گسترش عقلانیت و پرورش اخلاق را در نظر بگیریم تصدیق می‌کنیم که اسلام عالی‌ترین هدیه را به بشریت عطا کرده است. خداوند در چندین جای قرآن هدف اول بعثت را تزکیه معین کرده است.

به گفته رهبر انقلاب بعثت پیامبر بشارتی به مسلمانان همه تاریخ است که هرگاه اراده آحاد مردم تابع اراده الهی باشد، انسان ها کارهای به نظر ناممکن را می توانند انجام دهند. همین تجربه در تاریخ قابل تکرار است تا مردم به اهداف والا دست پیدا کنند. خداوند همین تجربه را با تفاوت هایی به ملت ایران اعطا کرد و سلطنت مطلقه از ایران ریشه کن شد. آمریکا، انگلستان، شوروی سابق و قدرت ها پشت این سلطنت بودند، اما شکست خوردند.

آیت الله خامنه ای بیان کردند: بر خلاف نظر کسانی که دین را جدا از سیاست، زندگی و حکومت می دانند، نقطه اوج نهضت نبوی تشکیل حکومت بود. پیامبر تنها به تشکیل حکومت اکتفا نکرد و به مقابله با دشمنان پرداختند. جنگ های پیامبر صرفا دفاعی نبود و مقابله با جاهلیت از شعارهای بعثت پیامبر بود. منظور از جاهلیت تنها بی سوادی و نادانی نیست، خلقیات پست، رفتارهای ددمنشانه، هرج و مرج جنسی هم مدنظر است.

رهبر انقلاب با اشاره به ویژگی های تمدن غرب افزودند: بسیاری از رذائل اخلاقی دوران جاهلیت امروز در دنیای به اصطلاح متمدن غربی به صورت سازمان یافته، وسیع تر و شدیدتر وجود دارد، پیامبر با جاهلیت مبارزه کرد. اساس زندگی تمدن غربی حرص، تمدن و پول است و اخلاقیات و معنویات با پول سنجیده می شود. سیاست و حکمرانی ها در تمدن غربی در خدمت تبعیض است، علم و فناوری هم در خدمت کشتار مردم قرار دارد.

آیت‌الله خامنه ای با اشاره به جاهلیت مدرن گفتند: نمونه واضح و کامل جاهلیت مدرن آمریکاست. آمریکا رژیمی است که اخلاقیات ناپسند در آن ترویج می شود. تبعیض بیشتر می شود و ثروت به سمت ثروتمندان کشیده می شود. وقتی سرما و گرما زیاد در آمریکا زیاد می شود، عده ای در این کشور می میرند، رژیم آمریکا بحران ساز و بحران زیست است و از بحران های عالم ارتزاق می کند. آمریکا یک رژیم مافیایی است.

به گفته رهبر انقلاب کسی که تمدن غربی امروز را جاهلیت مدرن بخواند، حق دارد. باید درس های بعثت را مرور کرد و وظیفه ماست که ایمان دینی را تقویت کنیم. توسعه گروه های مؤمن و مقاوم، قوت و استحکام نظام اسلامی، برنامه ریزی خردمندانه و متکی بر شناخت وسیع مختصات جاهلیت از این وظایف است. نمی توانیم ادعا کنیم در این کارهای بزرگ به اهدافمان رسیدیم، اما گام های بلندی برداشتیم و در نیمه راهیم. الگوی انقلاب اسلامی هر چند نیمه کاره جذابیت و تحرک دارد.

رهبر انقلاب اظهار کردند: کنترل آمریکا دست مافیاهاست و این رژیم مافیایی احتیاج دارد کانون بحران در نقاطی از عالم ایجاد کند. آنها احتیاج داشتند موجودی مانند داعش را به عنوان سگ دست آموز در غرب آسیا به وجود بیاورند. اگر بحران ایجاد نکنند، کارخانه های اسلحه سازی نمی توانند منافعشان را تأمین کنند، امروز اوکراین قربانی همین سیاست بحران سازی آمریکاست.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مردم برای مردم

اخبار ایران و جهان

ورزشی

آشنایی با فرصت ها و تهدید ها

اقتصادی