چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 25 2018

تبلیغ
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

خواستگاری که هیچ وقت نیامد

۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱:۱۳ کد مطلب: 8867

دختر برای اینکه از شر حرف های اطرافیان خلاص شود، شروع به دعا کردن، دخیل بستن، دعا گرفتن و حتی رو به کارهایی مانند عمل جراحی و دست بردن به قیافه ی خود می برد. شاید در فامیل به کسانی برخورده باشیم که بنا به دلایلی خواستگاری ندارند، تنها چیزی که به ذهنمان می آید این است که "دختر بیچاره! حتما بختش را بسته اند، حتما مشکلی دارد، حتما ..."

به گزارش نسیم شیراز، این سوال همیشه مطرح است که: " چرا برخی دختران اصلا خواستگار ندارند و برخی دیگر مدام در حال رد کردن خواستگارهایشان هستند؟"
متاسفانه در جامعه ما قانون نانوشته ای در میان مردم باب شده که خوبی دختر را می توان از تعداد خواستگارانش فهمید. یعنی هر دختری که تعداد خواستگارانش زیاد باشد معلوم می شود که دختر خوبیست و اصل و نسب دار است اما اگر دختری در زمان متعارف جامعه ازدواج نکند یا خواستگار زیادی نداشته باشد این طور تعبیر می شود که حتماً مشکلی دارد که کسی سراغش نمی‌رود!

آن وقت است که دختران و خانواده هایشان روز به روز ناامیدتر، نگران تر و دستپاچه تر می شوند و اعتماد به نفس خود را در زمینه ازدواج از دست می دهند.

بیشتر مردان به دنبال زنی خاص می‌گردند که تا پایان عمر کنارش بماند و با او پیر شود. زنی که اهل شکوه و شکایت نیست یا با نق نق کردن روزش را خراب نمی‌کندمعمولاً افراد در مقابل این مشكل (نداشتن خواستگار) به دو نحو برخورد می كنند. برخی با آن كنار آمده و منتظر فراهم شدن شرایط خوب می شوند ولی برخی دیگر مدام در تلاشند تا از طرق مختلفی چون برقراری آشنایی های نادرست، دعانویسی و... خود را از این مهلکه نجات دهند.

اما به واقع علت اصلی نداشتن خواستگار چیست؟
یکی از علت نداشتن خواستگار این است که انسان ها از هم دور شده اند . سالی یکبار خانه خاله و عمو می رویم. همسایه بغلی اصلا نمیداند که مادر ما دختری دارد . در جامعه فعال نیستیم . به مسجد یا مهمانی نمیرویم . در گوشه ای از خانه نشسته ایم تا روزی معجزه ای شود و از اسمان خواستگاری بیاید .

دختر باید رفت و امد کند . شناخته شود . وارد اجتماع شود تا دیگران او را با ویژگی های مثبتش بشناسند و به یکدیگر معرفی کنند. توقع نداشته باشید صبح تا شب در خانه باشید  و بدون اینکه  کسی شما را ببیند خواستگار زیادی داشته باشید . یکی دیگر از علل کمبود خواستگار تحصیلات بالای دختر است . شاید خود دختر برایش تحصیلات فرد مهم نباشد اما مردم گمان میکنند او دنبال همسری با تحصیلات بالاست و کسی سراغ او نمی اید . یا مثلا میگویند او از خانواده ثروتمندی است و این خانواده به ما دختر نمیدهند. بنابراین دختران دم بخت باید به صورت غیر مستقیم معیارهای ازدوجشان را به دیگران بفهمانند تا دیگران بدانند که معیارهای ازدواج دختر انقدر هم بالا نیست.

یک علت نداشتن خواستگار این است که پسر ها هم دیر ازدواج میکنند. برخی پسرها میگویند ما باید لیسانس بگیریم، بعد سربازی برویم، بعد ارشد بگیریم، بعد کار پیدا کنیم، بعد وضعمان خوب شود و سپس به خواستگاری دختری برویم . با این برنامه ای که انها چیده اند حداقل باید 35 سال به بالا به خواستگاری بروند . در نتیجه سن ازدواج دختران نیز بالا می رود.

همچنین کمی با خود بررسی کنید که ایا عیبی در شما یا خانواده شما نیست که دیگران تمایل وصلت با خانواده شما نداشته باشند. مثلا نوع رفتار ، نوع لباس پوشیدن یا هر ویژگی دیگری چه ظاهری و چه باطنی. سعی کنید اگر ایرادی دارید حتما ان را بررسی کرده و برطرف کنید . چون در هر حال یک پسر دنبال دختری میگردد که به او افتخار کند . دختری نجیب ، خوش اخلاق ، شاد ، فعال ، خوش لباس ، مرتب و .. . همچنین خانواده دختر باید در جامعه مرتب ظاهر شوند و اخلاق و رفتار خوبی از خود نشان دهند . چون خانواده یک پسر به تمام ویژگیهای یک دختر نظارت دارد .

 راهنمای کاربردی افزایش خواستگار برای دخترها
اگر سنتان افزایش یافته، فراموش نکنید کم نیستند افرادی که در سنین بالا ازدواج می‌کنند و ازدواج موفقی هم دارند. با این حال، راهکارهایی که بخت و اقبال در ازدواج را افزایش می‌دهد کم نیست:

شخصیتی منحصر به فرد داشته‌باشید
بیشتر مردان به دنبال زنی خاص می‌گردند که تا پایان عمر کنارش بماند و با او پیر شود. زنی که اهل شکوه و شکایت نیست یا با نق نق کردن روزش را خراب نمی‌کند. مرد‌ها یک زن منطقی و با حساب و کتاب می‌خواهند که آن‌ها را در سراسر زندگیشان حمایت کند و در موقعیت‌های حساس همیشه بتوانند روی کمکش حساب کنند. از طرف دیگر زن ایده‌آل آن‌ها شباهت زیادی با‌‌ همان کلیشه همسر در خانواده و اجتماع دارد. آن‌ها اغلب زنی را ستایش می‌کنند که مورد ستایش خانواده و اطرافیانشان قرار می‌گیرد و حتی اگر خودشان هم این واقعیت را ندانند در ناخودآگاه‌شان آن را پرورش داده و این مسئله را به تصمیم‌گیری‌هایشان راه می‌دهند.

آراستگی و زیبایی همیشه مهم است
بله؛ درست است که زیبایی و وضعیت ظاهری نخستین موضوعی نیست که اغلب مرد‌ها به آن توجه می‌کنند اما شک نداشته‌باشید که این موضوع در انتخاب همسر آینده آن‌ها بی‌تاثیر هم نیست. .ظرافت و زیبایی در رفتار هم می‌تواند تاثیر مثبتی روی انتخاب آن‌ها

مردهای امروزی زنانی را دوست دارند که در کنار تعهدات خانوادگی، امور روزمره کار و فعالیت‌های اجتماعیشان را هم جدی بگیرند. این موضوع به آن‌ها ثابت می‌کند آن زن قادر است زندگی خود را پیش ببرد

بگذارد. گرچه معیارهای زیبایی از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما همیشه با نگه داشتن حد وسط می‌توان از اینکه یکی از کاندیداهای ازدواج مردان مجرد اطرافتان هستید یا خیر مطمئن شوید.

یک زن امروزی باشید
نمی‌توان در این مورد یک قانون بی‌چون و چرا صادر کرد اما اغلب مردهای امروز، به دنبال همسری می‌گردند که چیزی بیشتر از زنان دیگر دارد. یک مهارت خاص، دانش بالا یا شغلی که به آن افتخار کنند. مردهای امروزی زنانی را دوست دارند که در کنار تعهدات خانوادگی، امور روزمره کار و فعالیت‌های اجتماعیشان را هم جدی بگیرند. این موضوع به آن‌ها ثابت می‌کند آن زن قادر است زندگی خود را پیش ببرد و بیش از زنان اطرافش توانمند است؛ زنی که برای رسیدن به اهدافش تلاش می‌کند و به سادگی عقب نشینی نمی‌کند.

قیافه‌ها هم عادی می‌شوند
زیاد در قید و بند قیافه افراد نباشید. اگر متوجه این موضوع باشید که قیافه خوب همیشه به معنی شخصیت خوب نیست، آن وقت مردان خوبی را دور و بر خود خواهید دید که لزوما هر کجا که می‌روند سر‌ها به طرف آن‌ها برنمی‌گردد.


منابع : جام جم / پرداد / آسان طب 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظرات بینندگان

آخرین عناوین