کد خبر: 9499 چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶- ساعت ۱۰:۵۶

ماسکی که جوش هایتان را تا عید محو می کند

به گزارش نسیم شیراز، این ماسک فوق العاده را بیاموزید و در روزهای باقی مانده تا عید نوروز و همچنین در روزهای عید، از آن استفاده کنید تا پوست صاف و زیباتری داشته باشید، بدون جوش و التهاب!

مواد لازم:
یک قاشق غذاخوری چای سبز (چای کیسه ای یا دم شده)
یک قاشق غذا خوری عسل
یک قاشق چای خوری آب لیموی طبیعی
3 قاشق چای خوری شکر (ترجیحا شکر قهوه ای)

مراحل تهیه:
تمام مواد تشکیل دهنده را با یکدیگر مخلوط کنید تا شبیه یک خمیر نرم و روان شود. به مدت 1 تا 2 دقیقه، این خمیر را روی پوست صورتتان ماساژ دهید (با حرکات آهسته و دایره ای). بعد از آن، برای مدت 10 تا 15 دقیقه، اجازه دهید ماسک روی صورتتان بماند و در همان حال، ریلکس کنید.
سپس صورتتان را کمی آب گرم بزنید و با یک دستمال پارچه ای، کمی روی پوست را بکشید تا از پوستتان لایه برداری کند.
تمام مواد موجود در این ماسک، ضدآکنه قوی هستند و در مدت کوتاهی، از جوش زدن پوست و تولید چربی اضافی در آن، جلوگیری می کنند. ضمن اینکه عسل و چای سبز می توانند به طور کامل پوست را از تمام آلودگی ها پاکسازی کنند و آن را تسکین دهند و در نتیجه، التهاب و قرمزی صورت، کاملا از بین برود.
شکر هم از پوستتان لایه برداری می کند و پوستی شاداب و تازه را به جای می گذارد. آب لیمو هم برای درمان فوری جوش مناسب است و سریع آن را خشک می کند.
نکته: این ماسک را یک روز درمیان یا هفته ای 2 مرتبه استفاده کنید تا خیلی زود، جوش هایتان کاهش یابند و پوستتان صاف شود.

قبل از اینکه از ماسک استفاده کنید...
برای اینکه پوستتان به طور کامل پاکسازی شود و منافذ بسته آن باز شوند، بهتر است قبل از استفاده از ماسک، 5 دقیقه پوستتان را بخور دهید. این کار باعث می شود تمام روغن ها و آلودگی های داخل منافذ پوست از بین برود و گرفتگی منافذ باز شوند و کمتر جوش بزنید.


منبع : زیبامون

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه فرهنگی و اجتماعی نسیم شیراز می باشد